Potrubní spojovací systém Victaulic

Popis systému

Spojovací systém pro všechny potrubní rozvody DN 25-2600mm, PN 1-220 bar, ISO 9001. 

Drážkový spojovací systém Victaulic je nejvšestrannější, nejekonomičtější a nejspolehlivější systém, který je momentálně dostupný na trhu. Je asi třikrát rychlejší než spojování svarem, závitem nebo přírubami čehož výsledkem jsou velmi nízké instalační náklady.

Všestrannost výrobků Victaulic přináší mnoho výhod v různých sférách průmyslu. Poskytuje celou řadu rozměrů pevných nebo ohebných spojek,které umožňují tlumení hluku a vibrací bez speciálních kompenzátorů a schopnost absorbovat i seismické pohyby .

Montáž bez plamene, bez znečištění olejem vznikajícím při řezání závitů a s minimálním počtem šroubů je obrovskou výhodou a výzvou pro mnohé uživatele. Zkrácení časových prostojů při údržbě, opravách nebo rozšíření, schopnost spojování kovových, plastových a speciálních potrubí maximálně zvyšuje potenciál využití.

Systém Victaulic je navržen pro všechny druhy trubek s válcovanými nebo vyřezávanými drážkami různých materiálů, jako jsou uhlíková, nerezová ocel, hliník, měď, litina, PVC a různé izolované trubky. Spojovací drážkový systém Victaulic je schopen spojovat trubky od průměru 33,7 mm – 2 600 mm.

Výhody systému

 • Ekonomické a praktické - až 3-krát rychlejší instalace než u jiných spojů, takže instalační náklady jsou cca o 20-40% nižší.
   
 • Pevnost - dosažená standardními spojkami ale i speciálně vyvinutými spojkami ZERO-FLEX.
   
 • Méně šroubů než u přírubových spojů - menší počet lehčích šroubů než u přírubových spojů, každá spojky má jen dva šrouby.
   
 • Flexibilita – výborná schopnost přizpůsobit se teplotním rozdílům /expanze,deflekce/ jakož i absorpce různých mechanických ohybů.
   
 • Různorodost těsnění – těsnění je jediným styčným bodem mezi spojkou a médiem a proto je nabídka těsnění velmi široká např EPDM, Nitril, Fluoroelastomer apod. podle použitého media. 
   
 • Jednoduchost – jednoduchost sestavení systému dovoluje rotační pohyb trubky před upevněním.
   
 • Tlumení hluku a vibrací – běžné spojky jsou schopné tlumit hluk a vibrace při dodržení správného monzážního postupu. Vynikající výsledky při tlumení vibrací ukázaly i nezávislé testy.
   
 • Schopnost eliminace seizmické zátěže – plné zasazení pera do drážky po celém obvodu trubky zabezpečuje ochranu proti různým tlakům a zátěži a eliminuje pohyb trubky.
   
 • Bezpečnost – protipožární bezpečnost – plně ohnivzdorné bez použití různých krytů apod.

Odkazy

Prospekt
Prospekt
Výhody potrubního spojovacího systému Victaulic
(880 kB) stáhnout
Katalog - EN
Katalog - EN
Mechanický potrubní systém
(8763 kB) stáhnout
Katalog - EN
Katalog - EN
Protipožární systémy
(4770 kB) stáhnout
Prospekt
Prospekt
Komerční budovy
(6247 kB) stáhnout
Prospekt
Prospekt
Aplikační systémy Victaulic
(6474 kB) stáhnout

Související zboží v naší nabídce

Roky na trhu
28

Let na trhu

Spokejení klienti
4 400

Spokojených klientů

Dodavatelé
17

Počet dodavatelů

Záruka
12

Měsíců záruka